Milí hostia, priatelia,

Radi by sme Vám predstavili naše apartmány Friends Tatry. Ešte predtým ako prejdeme k lokalite, vybaveniu a benefitom, ktoré Vám ponúkame, by sme Vám chceli predstaviť nás – majiteľov, ktorý sa budú starať o Vašu pohodu a ničím nerušený pobyt. Petra a Majo – manželia, ktorým učarovali Tatry natoľko, že sa z veľkého mesta presťahovali priamo sem, pod kopce.

Našim návštevníkom chceme okrem krásnej prírody ponúknuť aj kúsok zo seba. A práve preto sme apartmány nazvali Friends (Priatelia). Veríme, že po pobyte u nás sa rovnako ako s mnohými inými hosťami, tak aj s Vami staneme dobrými priateľmi a nájdete u nás miesto, kam sa budete vracať za tými najkrajšími spomienkami. Či už si prídete do prírody vyvetrať hlavu alebo s rodinou osláviť narodeniny. Sme tu pre Vás.


Veľký priestor v apartmáne za rozumnú cenu

Naše ubytovanie sa od ostatných líši hlavne priestorom. V každom byte nájdete spojenú kuchyňu s obývačkou o dĺžke takmer 8 metrov. V plne vybavenej kuchyni nájdete riady, nože, rúru, umývačku riadu, rýchlovarnú kanvicu a množstvo hrncov a iných doplnkov. O základné suroviny sme sa tiež postarali, aby ste kvôli príležitostnému použitiu nemuseli kupovať veľký olej alebo soľ, či cukor. Okrem hlavnej obývacej časti so sedačkou a televízorom máte k dispozícii aj rozľahlý balkón s nezabudnuteľným výhľadom. Ďalšie 2 samostatné izby sú už spálňová časť, kde si večer poriadne natiahnete unavené nohy a načerpáte novú energiu na ďalší deň. Jedna izba má manželskú posteľ, druhá izba 2 samostatné postele. Ide o presnú dispozíciu väčšieho 3 izbového bytu, tak ako ho poznáme. Ak by vás chcelo prísť 5 hostí, k dispozícii je ešte rozkladacia sedačka v obývačke. Nezabúdame ani na tie najmenšie detičky, pre ktoré môžeme pripraviť aj malú postieľku do izby tak, aby boli stále pri rodičoch. Samozrejmosťou je kúpeľňa s toaletou a sprchovacím kútom. Hlavne pri dlhšom pobyte určite oceníte aj práčku so sušičkou. Keďže vieme ako môže byť turistika či lyžovanie vyčerpávajúce, môžete si na apartmán zobrať aj sušiak na prádlo, kde si rozložíte svoje bundy a vetrovky, aby boli suché a pripravené na ďalší deň v Tatrách.

Výhľady, záhrada a parkovanie

Priamo z okien každého apartmánu máte aj výhľad na Vysoké Tatry. Niekde viac, niekde menej ale uvidíte ich vždy. Dôvodom je práve spomínaná veľkosť bytu, kde máte výhľad na obe strany. Ako na Tatry, tak aj na obec. Tento benefit ocenia hlavne ranný kávičkári. V zime zrejme altánok s posedením veľmi nevyužijete, ale aj tak stojí za zmienku rozľahlá záhrada, v ktorej sa deti môžu poriadne vyguľovať, vyváľať v snehu alebo na ploche za parkoviskom spraviť pravého snehuliaka s mrkvou namiesto nosa. Celý areál je oplotený a s veľkosťou “tak akurát”, takže sa nemusíte báť že by sa deti stratili alebo že sa budú nudiť na malej záhradke. Pre každý apartmán máme vyhradené parkovacie miesto. To znamená, že vždy zaparkujete len kúsok od vstupných dverí. Ak prídete s viac ako jedným autom, nieje problém zaparkovať pred bránou, miesta tu máme dosť. Veľkou výhodou sú pár minút vzdialené väčšie potraviny Sintra, ktoré sú dostupné každý deň, vrátane víkendov.

Všetko máte do 8 kilometrov

Tiež 8 km od nás sa nachádza mesto Kežmarok, známe nielen svojím hradom, ale hlavne dreveným artikulárnym kostolom, ktorý jednoznačne zaujme všetkých návštevníkov, i tých, ktorým sú kostoly vzdialené. Na druhú stranu, tiež 8 km, sa môžete vybrať do Popradu, známej tatranskej metropoly. Nájdete tu okrem 2 nákupných centier aj krásne námestie, ktoré je v zime nádherne vysvietené a určite stojí za prehliadku. Chlapi môžu zbehnúť na hokej alebo futbal, kým ženy pobehajú Fórum Poprad alebo dokúpia v OC Max chýbajúce turistické doplnky v Decathlone.

Apartmány Friends Tatry sú v obci Veľká Lomnica, ktorá je južnou vstupnou bránou do známej Tatranskej Lomnice. Voľne môžeme povedať, že Vysoké Tatry sú rozdelené na 3 hlavné časti: Štrbské Pleso, Starý Smokovec a práve nám najbližšiu Tatranskú Lomnicu. Len 8 km od nás nájdete lyžiarske stredisko Tatranská Lomnica s lanovkami pre lyžiarov aj turistov, vedúcimi na Skalnaté pleso a Lomnický štít a ak počasie dopraje, tak pre lyžiarov najvyššie položenú zjazdovku na Slovensku, Lomnické Sedlo. A taktiež rôzne náročnosti túr vedúcich do všetkých kútov Tatier. Ak ste na dovolenke, je možné, že nie jediné čo Vás bude zaujímať sú hory a budete sa chcieť vybrať aj niekam do mesta, za kultúrou alebo len tak na prechádzku do kaviarne.

5 najdôležitejších článkov o apartmánoch

> Výborná dispozícia 3 izbového bytu

> Plne vybavená kuchyňa

> Potraviny a reštaurácie v okolí

> Mestá a miesta v okolí