Oddýchnite si v teplej vode Aquacity Poprad

Väčšina turistov k nám chodí hlavne kvôli prírode a športu, keďže máme blízko Vysoké Tatry. Nieje však naškodu po lyžovaní alebo dlhej túre nechať oddýchnuť stuhnuté svaly v teplej vode blízkeho aquaparku Aquacity Poprad.

Šatne a prezliekarne

Aquapark patrí k stredne veľkým, čo znamená, že okrem množstva bazénov a trysiek máte k dispozícii aj saunový svet a reštauráciu. Pri vchode nájdete množstvo šatní, rozprestrených takmer po celom poschodí. Nájdete tu aj samostaný priestor pre prezliekanie rodičov najmenších detí, vrátane prebalovacieho pultu.

Samotný aquapark je rozprestrený po ploche a spájaný chodbami, čo znamená, viac chodenia, medzi bazénmi. Aquapark je delený na bazénové haly a ponúka nielen teplé vnútorné bazény, ale aj detský kútik, vonkajšie termálne bazény a tiež 50m plavecký bazén. Na regeneráciu tela a myľe môžete využiť tiež wellness časť so saunami.

Bazény Blue Sapphire

Táto bazénová hala ponúka množstvo trysiek a bublikových zón. Sú to pospájané kruhové oblúky vrátane veľkého dominatného zlatého kruhu, kde je voda chladnejšia. Od jeseňe do jari tu býva laserová šou, avšak podľa nás má veľmi zlé načasovanie. Spúšťajú ju 30min pred zatvorením. Napriek tomu si v tejto bazénovej časti určite oddýchnete.

Bazény Blue Diamond

Časť do ktorej sa dostanete prechodom cez reštauráciu. Ponúka 2 bazény, kde si môžete oddýchnuť a pri oboch je aj TV so zväčša pusteným športom. Zadný bazén ponúka aj bar, vrátane čapovaného piva, vína a miešaných drinkov. Pivo je v cene okolo 3€. Tieto bazény sú o niečo kľudnejšie a vhodné aj pre malé deti a rodičov.

V aquaparku Aquacity Poprad si zábavu nájde každý
V Aquacity Poprad si zábavu nájde každý

Detský kútik Treasure Island

Časť venovaná tým najmenším deťom. K dispozícii je veľká maketa lode a klasické detské atrakcie. Ak ste prišli práve s tými najmenšími, je možné využiť lehátka a tým pádom budete mať deti stále na očiach. K dispozícii tu jé aj malá kruhová výrivka, ktorá býva ale často obsadená inými rodičmi, takže si treba počkať.

Vonkajšie bazény

V zimných mesiacoch máte k dispozícii 2 vonkajšie bazény. Jeden menší sedací, s teplejšou termálnou vodou a druhý väčší, kde sa dá aj zaplávať. Obidva bazény sú vítaným osviežením na čerstvom vzduchu. Drobnou nevýhodou je, že k bazénom sa ide tunelom v ktorom býva chladnejšie a hlavne šmykľavá podlaha. Buďte opatrní! Ale za tie dúšky čerstvého vzduchu to určite stojí.

50m plavecký bazén

Nieje častým javom, že súčasťou aquaparku býva aj veľký plavecký bazén. V roku 2022 prešiel plavecký bazén rekonštrukciou, ktorá z neho spravila bazén súťažnej kvality. Častokrát tu bývajú aj rôzne plavecké súťaže a šampionáty.

Wellness svet Fire & Water

Táto čaasť je určená hlavne pre dospelých, určená kľudová časť a regeneračná časť so saunami a priestormi na masáže a regeneráciu tela. Na jednom mieste je v Poprade k dispozícii suchá sauna, parná sauna, infra sauna, soľná sauna a ešte pár ďaľších. Po saunovaní je dôležité telo nárazovo ochladiť, preto máte k dispozícii aj ochladzovací bazén s ľadovou vodou. V tejto časti nájdete aj výrivku vrátane menšieho kľudového bazéna.

Bazénový svet, ktorý poteší

Na záver pridávame náš pohľad. Aquapark je pomerne dobre vybavený bazénmi, hlavne počas zimných mesiacov. Veľkou nevýhodou je neustále chodenie chodbami. Určite vám odporúčame si pribaliť šľapky a ideálne aj župany. Veľkou výhodou je, že Aquacity je naozaj na skok od apartmánov Friends Tatry, čo znamená, že ak sa vám prihodí, že neodoláte pivu alebo drinkom, taxíkom ste u nás zachvíľu a cena jazdy býva okolo 8€. Využiť môžete aj vlak zo zastávky Spišská sobota a následnú prechádzku, čo však pre rozhorúčené telo nemusí byť ideálna voľba.

V aquaparku ste autom za 10 minút

idea Aquapark máva kvoli súťažiam časté obmedzenia. Vždy si pozrite aktuálne informácie na www.aquacity.sk

Odporúčame si prečítať aj tieto články