Naše Apartmány Friends Tatry sa nachádzajú v obci Veľká Lomnica. Vďaka polohe tu o zaujímavé miesta nie je núdza. Obec sa nachádza na polceste medzi Popradom a Kežmarkom. O tom však nižšie. Teraz spomenieme hlavne najbližšie okolie a prevádzky, ktoré sa ti počas pobytu môžu zísť. Pár minút pešo od apartmánov sa nachádzajú väčšie potraviny Sintra. Nájdeš tam všetko, čo by si mohol potrebovať, vrátane pultu s chladeným mäsom a údeninami, taktiež alko, nealko a každý deň až do večera aj čerstvé pečivo.

Na rohu je k dispozícii bankomat Tatra Banky. Nižšie v obci sa nachádza aj samostatné mäsiarstvo, drogéria, pekáreň, pošta a mnoho ďalšieho. Samotná obec je rozlohou aj počtom obyvateľov väčšia, takže veríme, že všetko budeš mať po ruke. Dúfame, že náš posledný tip potrebovať nebudete, ale v obci sa nachádza aj lekáreň a zdravotné stredisko.

Ak sa spoločne rozhodnete, že dnes sa variť nebude, máme pre vás pár tipov. My určite odporúčame ako miesto na chutnú večeru blízku pizzeriu Orchidea, ktorá má naozaj výbornú pizzu alebo cestoviny. Pizzeriu má „naturalizovaný“ talian, ktorý varí z kvalitných surovín, čo je na chuti pizze ozaj cítiť. Pripravte sa však na trošku slabšiu obsluhu a tiež sa nespoliehajte na to, že 30 minút pred záverečnou bude ešte pizza.

Keď dôjde cesto, pripravené a vyzreté vopred, zatvára sa. Ďalšou možnosťou je tradičná slovenská Koliba U zbojníkov alebo nižšie v obci situovaná Reštaurácia pri mlyne, kde každý deň nájdete aj výber z hotového denného menu. Pre deti však máme asi najlepšiu správu. McDonald je len 10 minút autom, pri vstupe do Popradu.

Ako sme spomínali na začiatku, naša obec je spojnicou medzi Popradom a Kežmarkom. Na obidva smery to máte autom 8 km. Poprad je metropolou Tatier, najväčšie mesto v okolí s 2 nákupnými centrami vrátane predajne Decathlon, kde si môžete za dobré peniaze dokúpiť chýbajúce oblečenie alebo výbavu na turistiku. Ďalších 8 km, avšak iným smerom, smer Tatry sa nachádza Tatranská Lomnica s lyžiarskym strediskom a viacerými lesnými cestičkami, vrátane začiatkov rôznych túr.

Keď sa dostanete v Tatranskej Lomnici na hlavnú cestu, môžete pokračovať smer Starý Smokovec, kde nájdete pozemnú lanovku na Hrebienok alebo ešte ďalej a dostanete sa na Popradské, alebo známejšie Štrbské pleso. Za pamiatkami môžete vyraziť či už do Kežmarku na hrad alebo artikulárny kostol zapísaný v zozname Unesco alebo na krásny hrad do Starej Ľubovne.

Opačným smerom máme Levoču s oltárom Majstra Pavla a ďaľšími pamiatkami, alebo môžete zavítať do Spišskej Novej Vsi a dať si kávu na dlhej centrálnej ulici. Ako chuťovku na záver ponúkame Spišský hrad, ktorý je naozaj rozľahlý a deti sa tam vyšantia do sýtosti, kým vy si spravíte nádherné fotky do rodinného albumu alebo na Instagram. Ako môžeš vidieť, je u nás čo robiť a čo vidieť. A to sme iba na začiatku zoznamu.

Viac informácií o našich apartmánoch

Chcete vidieť viac fotiek: Pozrite si všetky fotky v kompletnej galérii TU
Nedozvedeli ste sa niečo? Všetky otázky a odpovede nájdete TU
Zaujali sme Vás a chcete vedieť cenu? Neváhajte a rezervujte si svoj pobyt TU
Ešte viac informácií o našich apartmánoch