Ako vybavím rekreačný poukaz?

Už zopár rokov je u nás zavedený pojem Rekreačný poukaz. Ide o príspevok zamestnávateľa zamestnancovi, aby bol v práci oddýchnutý a plný síl. Ak ste pravidelným využívateľom tejto výhody, asi vám princím predstavovať nemusíme ale určite sa nájdu aj ľudia, ktorí sa s ním ešte nestretli. Nejde o poukaz v pravom slova zmysle, to znamená, že nehľadajte nejakú kartičku alebo dokument. Je to skôr príspevok, ktorý si nájdete na vašej výplatnej páske. Podmienky pre nárok na príspevok nájdete nižšie, avšak ak si nieste istí, určite navštívte svoju mzdárku. Aktuálne platí, že vám zamestnávateľ preplatí 55 % zo sumy, ktorú ste zaplatili za pobyt. Výška rekreačného príspevku môže však byť maximálne 275 €.

Hlavná podmienka pre získanie príspevku „Rekreačný poukaz“ je, aby ste na vaše mzdové oddelenie v práci priniesli faktúru s pokladničným dokladom za pobyt. Obidva dokumenty vám vystavíme my. Môžete nám napísať svoje údaje do emailu vopred ale väčšina hostí nám údaje poskytne počas pobytu. A my už vieme aké náležitosti má faktúra spĺňať, aby vám ju účtovníčka alebo mzdárka bez problémov prijala.

Tu môžete sedieť keď využijete rekreačný poukaz
Sedačka s priamym výhľadom na TV na apartmáne C1

Nárok na rekreačný poukaz však nemá každý zamestnanec. Podmienky aktuálne pri písaní tohto článku nájdete nižšie. Ako sme však spomínali, najlepšie bude sa informovať priamo vo vašej práci.

Podmienky nároku na príspevok na rekreáciu od zamestnávateľa

  1. Zamestnanec, pracuje vo firme s viac ako 49 zamestnancami a odpracoval v tejto spoločnosti najmenej 2 roky.
  2. Podmienkou je pobyt na území Slovenskej republiky s najmenej 2 prenocovaniami.
  3. Na pobyt môžete prísť s celou rodinou, príspevok sa počíta z hodnoty pobytu.

Na záver článku uvedieme jednoduchý príklad. Vybrali ste si u nás pobyt v hodnote 300€. Zamestnávateľ vám z tejto sumy preplatí 55%, čo je 165€. Vy síce u nás zaplatíte 300€ ale zamestnávateľ vám príspevok pošle na účet späť, z čoho vyplýva, že cena pobytu bola pre vás iba 135€.

idea Viac sa o príspevku dočítate na stránke Ministerstva Financií, v tomto článku

Viac informácií o našich apartmánoch

Chcete vidieť viac fotiek: Pozrite si všetky fotky v kompletnej galérii TU
Nedozvedeli ste sa niečo? Všetky otázky a odpovede nájdete TU
Zaujali sme Vás a chcete vedieť cenu? Neváhajte a rezervujte si svoj pobyt TU
Odporúčame si prečítať aj tieto články